Lojza čuník

28.04.2009 23:06

Lojza se nám zatoulal. Už ho lidičkové pouštěli běhat samotného a jako my dvě, tak i on se vracel zpátky do klícky, do pelíšku. Jenže tentokrát nic. Klec byla ráno prázdná a všechny dobroty pryč. Až večer, to ho lidičkové odhalili, najednou se mihnul v kuchyni na podlaze, jako blesk pelášil se schovat. Človíček zvednul dveře od takové té krabice co hučí a umývá nádob, jenže Lojza nikde...

To byla panečku záhada. Ale ne na dlouho, človíček zjistil, že Lojzík našel pod tou krabicí díru a bylo jasné, kde je. Jenže ho neměli jak vylákat, tak mu přistavili klícku a nasypali dobroty do misky. Ráno byla ale zase prázdná miska i klec. Večer také. To už lidičkám nedalo a začali převracet celý pokoj vzhůru nohama, dokonce všechny šuplíky a desky od kuchyně odmontovali, ale našli jen Lojzíkův nový pelíšek a spoustu dobrot. Ale Lojza nikde. 

Človíček pořádně nadával, asi mu dalo spoustu práce všechny ty šuplíky a desky vrátit na své místo a Lojza pořád nikde. Až pozdě večer něco zaslechli od koše. V tu ránu bylo vše jasné! Lojza, ta potvora mazaná našel mezeru mezi stěnou a kuchyňskou linkou a vyšplhal se až k otvoru kudy vede odpad a hupsnul do šuplíku. Byla tam spousta novin, které si trhal a tahal do nového pelíšku, ale také odpadkový koš. A při jednom z výletů do něj spadnul. Jak dlouho tam byl, nikdo neví, ale asi mu tam zle nebylo. Jen pořádně smrděl, když ho konečně vytáhli, čuník jeden :-)

Zpět