Maruška a Pinďulka běhají po obýváku (foto)

20.07.2009 23:51

Včera byla Maruška poprvé vypuštěna, aby běhala po obýváku. Nikdo nevěděl, jak bude reagovat. Ruky se jakoby pořád ještě bojí, ačkoliv ne tak docela. Přijde k ní, i na ni šlápne, ale zase honem zpět. Když ji lidičkové chňapnou, vyskakuje jako skákací balónek - ona je vůbec taková hopsavá :) Ale neutíká a vždycky se hned vrátí, je děsně zvědavá. Prostě je jen hopsavá. 

Vypuštění se osvědčilo. Nebála se a rychle si zvykla. Hned ten první den předváděla akrobatické kousky. Třeba zmizela za obývací stěnou, kde teoreticky nebylo místo - byla čerstvě přišoupnutá až ke zdi :) Lidičkové očekávali, že hned tak nevyleze, ale po chvíli se objevila, kde by ji nikdo nečekal - v úzké poličce spolu s DVD přehrávačem. Na to musela vyšplhat po kabelech a prolézt malou dírkou určenou jen pro kabely :)


Taky si oblíbila šanony. Protáhne se škvírkou do jednoho a vnitřkem se vyškrábe až nahoru, kde přeskočí do vedlejšího dřevěného stojanu na dokumenty. Pak buď ukáže zadek a hupsne dovnitř, nebo přeleze na vedlejší a pokračuje v průzkumu.

Druhý den už to byla zkušená průzkumnice obýváku. Do různých výšin se vyškrábala během několika vteřin po natrénovaných trasách - hup tam, skok doprava, vyšplhat, skok doleva a jsem tam. Začala také vytrhávat mirelon zpod podlahy v rohu, kde ještě chybí podlahová lišta - že by signál lidičkům, že si to mají konečně dodělat? :)

Taky začala prozkoumávat gauč, kam se sama vyšplhala a nevadilo jí běhat ani po lidičkách. Takže se jich nebojí, akorát sezení na té ruce jí nějak nevyhovuje. Ale když je při tom volná, neutíká a přiběhne sama. Jo, a rozkousala jednomu z lidičků gumový obal od flashky. Jestli začne kousat i kabely, tak dostane zaracha, baba jedna ;)

Běhá taky Pinďulka

Později večer bylo rozhodnuto, že Maruška se už vyběhala dost - i když vypadala, že by chtěla ještě - a je řada na Pinďulce. Fotky ještě nejsou, snad někdy příště. Ale taky to šlo dobře. Ačkoliv Pinďulka se ruky taky ještě malinko bojí a vypadalo to nejdřív, že z klícky se jí ani nechce, to bylo jen zdání :) Po chvíli taky běhala v pohodě, jako o den dřív Maruška, a nebála se ani velkých prostor, ani lidičků. Nijak se neschovávala do skulin, prozkoumala pěkně všechno a trefila i zpátky do klícky.

Tak a teď to můžeme provozovat pěkně každý večer...

Zpět

Diskusní téma: Maruška a Pinďulka běhají po obýváku (foto)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.