Maruška se podruhé narodila

20.10.2009 14:15

Maruška vzkazuje všem, co mají doma křečka nebo křečíka, který je nemocný: Nečekejte a běžte hned na veterinu. Občas se dějí "zázraky" a včasná pomoc může mrňouskovi zachránit život. Jako včera Marušce. Večer ji lidičkové našli v hrozném stavu, nehýbala se, zjevně měla bolesti. Byla za celý den úplně studená. Došli k závěru, že asi z něčeho dostala "průjem nebo něco" a hned s ní letěli do Veterinární nemocnice Libuš. Večer nevečer, mlha nemlha. Cestou si párkrát mysleli, že už nedýchá :( zahřívali ji a mluvili na ni, ať to nevzdává. Ani paní doktorka to po příjezdu neviděla moc dobře, ale byla moc hodná, nachystala Marušce asi 5 injekcí, na její velikost obrovských - glukózu, fyziologický roztok, vitamíny, něco od bolesti, a zrentgenovala jí bříško. Prý by to mohla být zauzlovaná střeva, pokud snědla třeba nic nebo kus látky. Rentgen to sice nepotvrdil, ale bývá většinou neprůkazný. Že jsou střevíčka nafouknutá ale vidět bylo. Takže to spíš nakonec vypadalo, že ne průjem, ale zácpa.

Když dostává zvířátko injekce, tak se normálně brání. Na Marušku byl ale žalostný pohled, nebránila se vůbec. Ale při asi čtvrté injekci se to začal pomalu měnit, při páte už hýbala nožkama. Po injekcích ji paní doktorka zabalila do nahřátého ručníku a sestřičky jí přinesly piškot - a ona ho začala kousat! Injekce zapůsobily neuvěřitelně rychle jako živá voda. Lidičkové si šťastní odváželi Marušku domů, ale pořád se strachem - co až injekce odezní? Nevrátí se bolest?

Naštěstí se nevrátila, v noci Maruška byla v klícce docela slyšet :) a ráno byla ještě čilejší a hladovější a i poctivá kontrola, jestli trávení funguje, potvrdila existenci nových bobků :)

Teď už Maruška jen sílí a vzkazuje chovatelům: Nedejte se odradit a nevzdávejte to. Jednou našim lidičkům dokonce jeden doktor řekl, že to nemá cenu, že stejně křeček stojí 50 korun  :-(, to pak hned k jinému. Když zvířátko nemá sílu bojovat, léky mu ji můžou dát a pak už dokáže bojovat samo.

Zpět

Diskusní téma: Maruška se podruhé narodila

Datum 06.08.2017

Vložil Eva

Titulek Bobeš

Odpovědět

Náš Bobeš,má bouli velikosti lískového oříšků pod pravou pacičkou.Co mám dělat?Je to můj nejbližší přítel a mám o něho veliký strach.Jsou mu 3 roky a bojím,že nás brzy opustí...