Nový přírůstek, a není to křečík!

20.10.2008 21:49

Po poslední zkušenosti se naši lidičkové rozhodli, že křečíka z obchodu už raději ne. A začali se pídit po chovatelských stanicích. Kontaktovali 3 a žádná právě džungaráčky neměla. A tak je napadla věc, o které předtím bůhvíproč ani neuvažovali. Proč ne křečka?

Foto by NavelA netrvalo dlouho (asi 2 minuty) a bylo rozhodnuto. Ještě ten den večer zajeli ke Kolínu do chovatelské stanice Navel pro Aloise, Lojzíka, černého dlouhosrstého syráčka. Viz. fotka z chovatelské stanice, na které ho poprvé uviděli.

Žofka na něj byla od začátku náramně zvědavá, ale lidičky jí brání. Lojzík se zatím prý bojí a Žofka by ho vyděsila. Musíme na něj pomalu. On se otrká :)

* * * * * * * * *

Lojzík má zajímavý původ, citujeme z webu Navel:

vrh A 3

* 19.9.2008

k odběru od 18.10.2008 v Konárovicích (okr. Kolín)

Georgina (dove želvovinová,páskovaná, dlouhosrstá) x sameček z vrhu X2

Zcela neplánovaný vrh - pro mě veliké překvapení. Georgina musela být nakryta jedním ze svých synů z vrhu X2, a to v době kdy klukům nebyly ani 4 týdny! Vysvětluji si to tím, že vrh X2 byl velmi silný, mláďata veliká,a tudíž i vyspělejší. Pro Georginu to bude velmi náročné, ale zatím se zdá v pořádku, mláďata jsou veliká.

Mláďat je 10 - jeden prcek je krémový s černýma očima, zbytek zlatý, černý, želvovinový, většina je páskovaná, ale pár je jich i jednobarevných.

Ačkoliv neplánovaný, myslím, že to bude exterierově velmi kvalitní vrh, holčička z vrhu X2 která zůstala doma má v 6-ti týdnech již 110g ! Má úžasnou, širokou hlavu. Předpokládám, že u vrhu A3 se tyto vlastnosti ještě upevní... uvidíme :) 

Zpět