Zkracování drápků

24.08.2008 22:31

Brusince přerostly drápky. Docela to bolelo a drápky se už začínaly vytáčet do strany. Při chození to samozřejmě dost překáželo.

Příčina

V přírodě se to asi moc nestává, tam se my křečíci hodně naběháme po tvrdém terénu a drápky se nám obrušují samy. My co žijeme s lidičkama ale máme měkkou podestýlku a na té trávíme nejvíc času. Taky často běháme po pokoji na plovoucí podlaze, ta sice tvrdá je, ale možná je příliš hladká. A nebo má k tomu prostě Brusinka sklony.

Prevence

Ti naši lidičkové už to zjistili před nějakou dobou, ale nebyli si jistí, jak dál postupovat. Zkusili dát Brusince do klícky placaté kamínky, ať se jí drápky mají o co obrušovat. To je fajn jako prevence, ale už hodně přerostlé drápky se tím neobrousí.

Veterinář

Uvažovali taky o veterináři. Když jednomu volali, moc se na to netvářil. Prý křečci jsou malinkatí (a to křečíci jsme ještě sotva poloviční) a špatně se jim takové věci dělají... zněl tak nejistě, že se lidičkům k němu moc nechtělo.

Řešení

Tak se rozhodli, že to zkusí sami. Pročetli nějaké rady na internetu, jak na to. Doporučovalo se tam manikúrovými nůžkami a doporučovalo se zabavit křečíka nějakou dobrůtkou. Pak si prý nebude všímat a nebude se hýbat. Ne tak Brusinka, ta se oblbnout nenechá. Když cítí, že se něco děje, žvanec ji nezajímá. Ale lidičkové byli dva, jeden chňapnul packu a držel ji a druhý opatrně odstřihával přerostlé drápky po malých kousíčkách. Aby náhodou nestřihli příliš hluboko - tam by to pak i zabolelo.

Křečíci mají drápky naštěstí měkké a tak to těma nůžtičkama celkem šlo. Sice se jí to nelíbilo, ale když si pak uvědomila, že se vlastně nic hrozného nedělo, příště už třeba bude víc držet. Kdyby to bylo ještě potřeba. Zatím jí ostříhali jen 2 nejdelší drápky, aby ji netrápili příliš dlouho.

Zpět