Tato stránka s nabídkou "produktu" je pouze fiktivní. Byla vytvořena pro účely tenderu. Editace probíhala v redakčním systému pro tvorbu webů zdarma, protože lze předpokládat, že kombinovaná práce s přednastavenými styly a doúpravou stránky ve zdrojovém kódu bude nejlépe odpovídat práci na dané pozici. Tzn. že kód není čistý, protože není stavěný "na zelené louce", ale musí pracovat s automatickými styly redakčního systému a někde je přebíjet.

Křečík džungarskýMalý hlodavec, již dlouhé roky jeden z nejoblíbenějších domácích mazlíčků u nás pro svou nenáročnost, roztomilost a snadnou ochočitelnost. Je tak vhodný i pro chovatele-začátečníky či děti. Jeho roztomilé zavalité tělíčko je většinou zbarveno šedě s hnědým pruhem ( agouti ), ale existují také jiné barevné varianty (např.  sapphire - světlý, pearl - bělavý). 


Cena:

45,- Kč

Běžná cena:

60,- Kč

Ušetříte:

15,- Kč

Skladem 14 ks
ihned na pobočce Praha-Uhříněves

Všichni křečíci aktuálně v nabídce jsou mláďata ve věku 4-7 týdnů.

Křečík je tiché zvíře, nejaktivnější od soumraku a během noci. Při trpělivém přístupu jej lze ochočit tak, že se nás nebojí a přiběhne třeba i na zavolání, aby nám vyběhl na ruku. 

Křečík džungarský

Mazlíček, kterého lze doporučit do každé domácnosti, ať už pro děti, které si s ním užijí spoustu legrace a zároveň se naučí zodpovědnosti, tak třeba pro lidi (nejen seniory) se zhoršenou schopností pohybu, kteří chtějí doma nějaké zvířátko, ale nemohou chodit na dlouhé procházky jako vyžaduje např. pejsek.

Obydlí vhodné pro křečíka

Potrava

Křečíky je vhodné krmit kombinací zakoupené směsi - obsahují vyvážený poměr obilí a semínek, příliš mnoho např. slunečnicových semen by vedlo k tloustnutí a zdravotním problémům - a čerstvou  zeleninou či ovocem (přiměřeně, vzhledem k vyššímu podílu cukru), případně čerstvou trávou (raději ne tou od silnice) či v zimě třeba trochou sena. Křeček čas od času potřebuje také živočišnou  bílkovinu - tu zastoupí třeba kus vařeného masa (nesolené a nekořeněné) či bílku z vejce nebo pár kočičích granulí. Pravou lahůdkou je pro ně hmyz či pár moučných červů.

Obydlí

Vhodným obydlím může být klec, případně terárium, s  domečkem  a materiálem na  hnízdo (buničina, neparfémované papírové kapesníčky, toaletní papír), napáječkou, miskou na jídlo. Čím více bude mít prostoru, tím bude spokojenější. Klece jsou vhodnější, protože mu umožňují šplhat také do výšky a mívají více pater. Doporučuje se křečíkovi pořídit také  kolo na běhání  k opravdu rychlému proběhnutí a nějaké  větve  na hryzání i šplhání. Jako  podestýlka  jsou vhodné hobliny či speciální kukuřičná drť. Pokud křečíkovi budete dávat v mističce  koupací písek  pro činčily, nejen, že si v čerstvém rád vykoupe srst, ale zvykne si na něj možná chodit i na záchod a usnadní vám tak úklid svého obydlí. 

Pozor na překrmování! Ne všechnu potravu, která zmizela z misky, křečík snědl. Většinou si jí většinou uschoval někde ve svém obydlí na horší časy. Pokud bude dostávat potreby zbytečně mnoho, bude se také překrmovat a tloustnout a to může vést i k vážným zdravotním problémům. Pokud při čištění křečíkova obydlí nalézáte mnoho uschované potravy, dávejte mu méně. Jednou za 2-3 dny kávová lžička směsí a kus čerstvé potravy zcela postačí. 

Ochočení

Nejvhodnější dobou na ochočování křečíka je podvečer či večer, kdy se probouzí a bývá nejaktivnější. Začít je třeba opatrně, umožnit křečkovi ukrýt se ve svém domečku a nevytahovat ho ven násilím, vydržet klidně i několik dní, až se aklimatizuje a vyleze sám. Pak je možné začít ho pomalu trénovat, aby si na nás zvykl.

Ačkoliv lze křečíka ochočit až do té miry, že jej lze nechat volně pobíhat po bytě a sám se vrací do svého obydlí na spaní či jídlo, neutíká před člověkem a dokonce přiběhne na zavolání, není to doporučeno, protože na něj v bytě číhá mnoho nebezpečí, chemikáliemi (např. čistící prostředky), kabely vedoucími proud či většími domácími zvířady počínaje a námi samotnými konče, mohli bychom na křečíka totiž nechtěně šlápnout. Proto se doporučuje výběh pouze po omezenou dobu a nespouštět křečíka z dohledu.